Poliüretan Enjeksiyon Sistemleri Su Yalıtımı Uygulamaları

Günümüzde oldukça ilgi gören poliüretan enjeksiyon sistemleri polimer maddesiyle geliştiriliyor. Makine kullanımı ve işlem büyüklüğüne göre uygulama fiyatları değişmektedir. Farklı bir ihtiyaç ise su yalıtımıdır. Önemli ihtiyaçlar arasında yer alan su yalıtımı sayesinde binaların daha uzun ömürlü olması sağlanıyor. Aşırı yağmurlu havalarda yağmur suları su birikintileri oluşturur. Zamanla duvarlardan aşağı inen yağmur suları binaya temas eder ve bodrum katları gibi alanlarda sorunlara neden olur. Bu sorunlar için poliüretan enjeksiyon sistemleri malzemeleri su yalıtımı teknolojisi kullanılabilir.

Polimer Sistemlerle Akıcı Çözümler Nelerdir?

Bu gibi sorunlara yönelik su yalıtımı çözümleri için çağdaş sistemler olarak poliüretan enjeksiyon sistemleri malzemeleri polimer  teknolojisiyle çalışan makineler kullanılmaktadır. Oldukça kaliteli bir yaklaşım olan bu çözümleriyle su yalıtımı sağlanabilir. İş yerlerinin ve evlerin su sızıntıları nedeniyle pek çok problemle karşılaşmaları söz konusudur. Su sızıntılarının önüne geçmek poliüretan ideal bir tedbir olabilir. Bu şekilde suyun izole olması sağlanıyor.

izolasyon çalışmalarıyla farklı sorunlarla karşılaşılsa bile üst düzey çözümler üretilebiliyor. İşin tam da bu kısmında sıra dışı malzemesiyle poliüretan enjeksiyon sistemleri malzemeleri ortaya çıkıyor. Bu polimer malzemenin kullanım alanı genellikle inşaat sektörü içerisindeki onarım ve cephe işlemleridir. Düşük yoğunluğu ile tercih edilen bu malzeme izolasyon çalışmalarında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Poliüretan Enjeksiyon Sistemleri Malzemeleri

Poliüretan Enjeksiyon Sistemleri Malzemeleri

İzolasyon Çalışmaları

Su yalıtımının en iyi şekilde tamamlanması adına kullanılan bu polimer ürünler, dolgulu malzemelerdir. Su sızıntısının öncelikle kaynağı belirlenmektedir. Bunun için kameralı yüzey görüntüleme cihazları kullanılıyor. Ardından belirlenen sızıntı kaynaklarına poliüretan enjeksiyon malzemeleri enjekte edilir. Bu şekilde teknik bir yalıtım elde edilebilir.

Nasıl Yapılır?

  • Polimer teknolojisine dayanan en temel sistemler arasından yer alan poliüretan enjeksiyon sistemleri makine vasıtasıyla uygulanmaktadır.
  • İnşaat sektörünün yenilikçi makineleri arasında yer alan bu cihazlar, suyla temas ettiğinde anında poliüretan maddeyi hazırlamaktadır.
  • Bu şekilde yüzde 90 oranında net bir başarı elde edilmiş oluyor. Teknik çalışmalar bu bakımdan değerlendirilir ise son derece sıra dışı ve kaliteli hizmetler verildiği görülmektedir. Süreklilik bilincine dayanarak gerçekleştirilen bu çalışmalarda en temel kullanımlar bu sistemler sayesinde elde edilen çözümler olmaktadır.

Profesyonel Çağdaş Çözümler

Polimer uygulamalar ve poliüretan enjeksiyon sistemleri malzemeleri su yalıtımı çalışmaların değerlendirildiğinde kaliteden taviz vermeyen hizmetler olarak görülebilir. Bu çalışmaların süreklilik oluşturmasıyla binaların yalıtım alanında sorunları çözüme kavuşturulacaktır. Bu sistemle duvar ve beton içerisindeki kılcal alanlardan çatlaklara kadar sızıntı oluşturabilecek tüm alanlar doldurulmaktadır. Genel olarak bu yöntem bodrum, sığınak ve metro tüneli gibi alanlarda tercih edilir.

Bunun yanında poliüretan enjeksiyon ters yönden gelen suyun durdurulmasında, bina temellerinde, asansör kuyularında da çok kaliteli çalışmalar oluşturulur. Sızıntı olan alanda esnek bir yapıya sahip olan özel makineler ile basınçlı bir şekilde akışkan olan bu madde enjekte edilerek kapatılır.

Dolgu malzemesinin özelliği sıvıyla temas etmesi halinde şişmesidir. İşlem yapıldıktan beş dakika sonra sızıntıların durduğu görülebilir. Bu çalışmalarla rutubet engellenmekte ve buna bağlı oluşan kötü kokularında önüne geçilmektedir. Poliüretan su yalıtım çalışmalarıyla uygulama alanının ömrü uzar. Bunun yanında genel olarak binanın sağlamlaşması ve özellikle depreme daha dayanıklı bir oluşturulması da söz konusudur. Poliüretan izolasyon ürünlerinin kullanıldığı bu metotlar yöntemiyle temel izolasyon çalışmaları yapılmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon sistemleri dış yapı ürünleri ve betonlarda su ve rutubet gibi dış etkilerden koruma sağlamaktadır. İleri polimer teknoloji yöntemleri ile yapılan bu çalışmalarda teras, banyo gibi ıslak zeminlerde de izolasyon sağlanmış oluyor. Binaların bu şekilde yaşanabilecek olumsuzluklar karşısından daha korunaklı yapılar olması sağlanmakta ve binaların genel olarak ömrünün daha uzun olması sağlanmaktadır. Kimyasal uygulamalar hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.epoksienjeksiyon.com/kimyasal-enjeksiyon-sistemleri/