Basf Hakkında

BASF Türkiye’de 1880 yılında gerçekleşen ilk satışıyla 130 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bu marka uzun bir sure birçok endüstriyel sektöre kimyasal ürünler sağlamış ve Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Türk ekonomisine katkıda bulunmuştur.

Business Center Turkey Middle East & North Africa (Bct) genel merkezi istanbul’dadır. 18 Aktif olarak faaliyet gösteren BCT, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır Cezayif,Fas,Tunus, İran’da bulunan kardeş şirketlerdeki yaklaşık 1300 çalışanı ile Basf’ı temsil etmektedir.

Türkiye’de Kimyasallar. Plastikler, Tekstil & Deri Kimyasalları. Dispersiyonlar 8 Pigmentler. Bakım Kimyasalları. Özel Kimyasallar ve Bitki Korumadan oluşan yedi alanda faaliyette bulunmaktadır. Firmanın ürünleri elektrik & elektronik, otomotiv, inşaat, den & tekstil, deterjan & temizlik, ilaç & kozmetik ile hayvan yemi, tarım & gıda sektörlerinde kullanılmaktadır.

Basf

Basf

Türkiye’de BASF. Gebze’deki üretim tesisinde tekstil ve den kimyasalları ve yardımcı maddeten ite dispersiyon ve deterjan kimyasalları imal etmektedir. Şirket, son yıllarda gerçekleştirdiği satın almalar neticesinde yapı kimyasallarının başlıca üreticisi haline gelmiştir. Yapı Kimyasalları Gebze. Trabzon ve Burdur’da bulunan 3 üretim tesisiyle faaliyet göstermektedir.

Bu markanın grup şirketi olan Elastogran. Tüm Avrupa’da, poliüretan sistemleri ve özel elastomerler alanlarında pazar ve teknoloji lideridir. Elastrogran Pendik / İstanbul’daki EPOL tesisinde üretan malzeme sistemler üretmekte ve bu ürünlerin tümünü poliüretan malzemeler, poliüretan sistemler ve özel elastomerler olarak pazarlamaktadır.

2008 yılında Yaşar Yaşar Holdingle %50-%50 ortak iştiraki olan ve otomotiv OEM ve tamir boyaları pazarlayan Yaşar-Otomotiv Boyaları Ltd. Şirketindeki Yaşar Holding hisselerini satın almak üzere anlaşma sağladı ve BASF Coatings firması Türkiye çapında müşterilerine endüstriyel boyalar ve otomotiv boyaları tedarik etmektedir.

Ayrıca. 2009 Nisan ayında Ciba Holding hisselerini dünya çapında devralmıştır ve şirket başarılı bir şekilde bu firmanın bünyesine entegre olmuştur.

Uygulamacılarımız ile ilgili detaylı içeriğe ulaşmak için linke tıklayınız. https://www.epoksienjeksiyon.com/uygulamalar/